1709/6019
Batakstav af udskåret og patineret træ. Top beviklet med relikvier. Sumatra, Indonesien. L. 147.
Proveniens: Lau Sunde.
Etnografica, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
Proveniens: Lau Sunde.
Etnografica, 2. marts 2017