1709/​6019

Batakstav af udskåret og patineret træ. Top beviklet med relikvier. Sumatra, Indonesien. L. 147.

Proveniens: Lau Sunde.

Etnografica, 2. marts 2017

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag