2445/668
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
Firsidet gulvvase af lertøj, dekoreret med blå glasur. Sign. HAK, 402–30. Stemplet Denmark. Udført hos Kähler. H. 28. B. 30.
Afslag på fodrand.
Vurdering
99515 |