2307/689
Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)
“Planetary Folkore Participation No. 1”, 1969. Usign. Serigrafi på plastik. Medfølgende instruktionsark. I orignal metalkasette samt original plastiklomme. 50×50.
Indhold i god stand. Kassette med ridser og mærker. Plastiklomme er gulnet samt med slitage.
Moderne kunst og design, 14. februar 2023
Vurdering
Hammerslag
13 bud