C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Skovparti med bøgetræer, der spejler sig i en skovsø. Sign. C. F. Aagaard. Olie på lærred. 54×82.
Mindre afskalninger. Mindre retoucheringer.
1143344 |