1451/1188
Safirhalskæde af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige mangefarvede safirer på i alt ca. 68.95 ct. L. ca. 48 cm.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 17. december 2014
Vurdering
Hammerslag