2120/316
Stort regulator vægur med kviksølv/kompensation pendul i kasse af mahogni, rund skive med romer- og arabertal. Sign. L. Knudsen, Odense nr. 5. Danmark, 19. årh. H. 130. B. 40. D. 20.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle, lod og Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
42 bud