1747/39
William Broome (f. England 1838, d. sst. 1892)
“Off the French coast”. Sign. W. Broome 186? Olie på lærred. 36×56.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag