2109/820
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Skulptur af teak i form af kvinde med løftet arm. Stemplet monogram, 25. 1960'erne. H. 49.
Almindelig brugsslitage. Højre hånd er repareret. Manglende genstand i højre hånd.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag