2104/153
Peter Cramer (f. København 1726, d. sst. 1782)
En staldknægt. Usigneret. Olie på træ. 21×17.
Enkelte mindre afskalninger og retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag