12114/242
Jacques de Gheyn II efter Karel van Mander
Salvator Mundi. Tryksign. IDG (Nagler 2221). Kobberstik på papir. Bladmål 31,5×20,3. Rammemål 47×35.
Undersøgt i ramme. Vandret midterfold. Beskåret til og indenfor pladerand forneden. Lille/smal margin ved de øvrige sider. Ramme med afslag og udbedringer.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag