12114/​242

Jacques de Gheyn II efter Karel van Mander

Salvator Mundi. Tryksign. IDG (Nagler 2221). Kobberstik på papir. Bladmål 31,5×20,3. Rammemål 47×35.

Undersøgt i ramme. Vandret midterfold. Beskåret til og indenfor pladerand forneden. Lille/smal margin ved de øvrige sider. Ramme med afslag og udbedringer.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

(Autobud) 650 DKK
600 DKK
500 DKK