1816/​9032

Nathus af messing og træ med kompas, lanterne i siden og waterpasser, kompas mærket Patent No 0403, nathus 1003. 20. årh.s begyndelse. H. 107 cm.

Nathus med revner, afslag og buler. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Trip Trap's Maritime Samling, 19. april 2018

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK