2014/226
Peter Ølsted (f. København 1824, d. sst. 1887)
Udsigt over en skovsø med et ungt par i en robåd. Sign. P. Ølsted 1860. Olie på lærred. 73×100.
Talrige større krakeleringer. Én reparation/lap på bagsiden. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud