903/584
Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)
Uden titel, ca. 1945–50. Usign. Olie på lærred. 65,5×40.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag