1515/1617
Fire figurer af udskåret sten bl.a. i form af doctor's lady, kop af udskåret fedtsten, to skåle af glas samt tre snusflakser af glas med cabohonslebent låg. Desuden armbånd af agat. 20.-21. årh. Skåle H. 5. Diam. 7,5. Snusflasker H. 8. Figurer L. 8–16. (11)
Varia, 9. april 2015
Vurdering
Hammerslag
15 bud