2008/68
Sækkeformet prismelysekrone med stel af delvist forgyldt bronze, indvendig monteret med seks fatninger. Ca. 1900. H. 88. Diam. 40.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Monteret til elektricitet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag