12039/33
Lykkehjul fra sjællandsk forlystelsespark, monteret på jernstativ. 20. årh. Diam 200. D. 120.
Trænger til lidt justering. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag