1920/​1577

Rouen fad af fajance, rigt dekoreret med ornamentik, midterfelt med våbenskjold, svungen kant. 18.-19. årh. Diam. 28.

Krakeleringer. Glasurafskalninger.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK