1920/1577
Rouen fad af fajance, rigt dekoreret med ornamentik, midterfelt med våbenskjold, svungen kant. 18.-19. årh. Diam. 28.
Krakeleringer. Glasurafskalninger.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag