2103/407
Barok kiste af egetræ med fladt låg på kugleben ombygget front med to skuffer herunder to låger bag hvilke hylder. Sarg med inskriptioner og datering “Anno 1632”. 17. årh. og senere. H. 79. D. 62. L. 168.
Låg ikke til at åbne. Ombygget front. Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud