Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Sur la terre des dieux”, Paris 1967. Sign. Marc Chagall, 32/75. Udgivet af A.C. Mazo, Paris. Litografi i farver. Lysmål 51×40
Litteratur: Mourlot 540
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020