2050/543
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Heste på mark. Sign. KK 1950. Olie på lærred. 67×87.
Original stand.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag