12108/22
Victor Qvistorff (f. Aarhus 1882, d. København 1953)
Skibe ud fra kysten i Hornbæk. Sign. Victor Qvistorff 1932. Olie på plade. Lysmål 22×28. Rammemål 29×35.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud