2125/​14

Klapbord af mahogni, rigt indlagt med intarsia, sarg med skuffe. Empireform. Ca. 1900. H. 77. L. 96/140. B. 75.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finérskader. Falmet. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag