1821/1620
Par neobarok stager af forgyldt og patineret bronze med stammer af alabast, gennembrudte fodstykker støbte med kerubhoveder. 19. årh.s slutning. H. 30 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag