Knud Hansen (f. Nr. Åby 1936, d. Frederiksberg 1988)
Bjarne Nielsen (f. Odder 1931)
Knud Hansen: “Skitse”. Sign. KH 85. Olie på plade. 22×28 Bjarne Nielsen: Uden titel. Sign. på blændrammen Bjarne Nielsen 60. Olie på lærred. 20×15. (2)
Bjarne Nielsen: Overfladeskrammer, krakeleringer og ujævnheder i lærredet.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
32 bud