1635/764
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
“Satellit”. Et par pendler med skærme af mat opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 32. Diam. 30. (2)
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nye ophæng i orginal emballage medfølger.
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Vurdering
Hammerslag