1635/​764

Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)

“Satellit”. Et par pendler med skærme af mat opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 32. Diam. 30. (2)

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Nye ophæng i orginal emballage medfølger.

Moderne kunst og design, 30. august 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK