2123/295
Russisk Gudsmoder ikon “Umilenie”. Tempera på træpanel monteret med forsølvet messing haloer, hænder og rosetter. 19. årh. 39,5×32.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud