1946/​476

Lysekrone af forgyldt bronze og bemalet metal, ti svungne lysarme monteret til el. Empire form. Ca. 1900. H. 100. Diam. 68.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK