1946/476
Lysekrone af forgyldt bronze og bemalet metal, ti svungne lysarme monteret til el. Empire form. Ca. 1900. H. 100. Diam. 68.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag