2010/1127
Diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. ca. 38,5 cm. Vægt ca. 31 g. Dubai, circa 2007.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En diamant mangler.
Smykker, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag