Henrik Ludvig Galster (f. Nørre Sundby 1826, d. København 1901)
“Keiser Alexander den 3die kommer paa Derjawa Ekskorteret af Skibene Carewna og Peder den Store. København 1885”. Overstreget sign. på bagsiden af lærredet H. L. Galster. Olie på lærred. 62×94.
To reparationer/lapper på bagsiden. Mindre retoucheringer og flere krakeleringer.
Russisk tema, 5. december 2019
27 bud