2118/715
Victor Pasmore (f. Chelsham, England 1908, d. Gudja, Malta 1998)
Komposition. Sign. VP 82, 41/70. Litografi i farver. Lysmål 73×37.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud