841/50
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Fiskehandel på Gl. Strand en gråvejrsdag med kredsende måger. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 25×32.
Ældre malerier og tegninger, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag