2201/289
Russisk ikon forstillende Gudsmoderens fødsel. Tempera på træ med punslet messing oklad. Ca. 1900. 35.5×30.5.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Oklad ikke fastmonteret.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. januar 2022
Vurdering
Hammerslag