2201/​289

Russisk ikon forstillende Gudsmoderens fødsel. Tempera på træ med punslet messing oklad. Ca. 1900. 35.5×30.5.

Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Oklad ikke fastmonteret.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. januar 2022

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK