1517/200
Barok chatol af elmetræ, skriveklap bag hvilken skuffer og rum, underdel med tre svungne ligeknækkede skuffer, sortmalet base med flade kugleben. 18. årh.s første halvdel. H. 115. B. 118. D. 65.
Brugsslitage. Nøgle medfølger. Falmet på skriveklap.
Ældre malerier og møbler, 20. april 2015
Vurdering
Hammerslag
32 bud