1739/769
Lalique
Opsats samt et par stager med to lysholdere af klart glas. Dekoreret med stiliseret mønster. Sign. Lalique France. Stager: H. 8,2. Diam. 21,7. Diam. på lysholder: 2,1. Opsats: H. 17. L. 23. (3)
Brugspatina, herunder overfladeridser og mærker. Nogle få minimale afslag. Én stage med større stødmærke/revne (se foto).
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag