1927/532
Dansk møbeldesign
Et par barstole med stel af palisander, betrukket i sæder med sort skai. Udført for Dyrlund. 1970'erne. Sædehøjde 74. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|