903/​227

Et par franske empire stager af forgyldt bronze, efter model af Claude Galle, hver med tre karyatider, kannelerede stammer med hvælvede fodstykker støbt med relief i forløb. 19. årh.s begyndelse. H. 33. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag