1317/676
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-Reservedele”. Heraf 11 baldakiner, seks fatningshuse af bakelit, to fatningshuse af metal, et hejseværk af messing samt én kasse med div. el-dele. Udført hos Louis Poulsen. (21)
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. april 2013
Vurdering
Hammerslag
38 bud