2043/208
Italiensk tallerken af fajance, dekoreret i farver med fjer-design samt rondel med logo (Genoa's fyrtårn). Savona, 18. årh. Diam. 25 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gennemgående revne.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud