1843/985
Orrefors
Lille glasvase med grønt underfang, yderside med snoet riflet mønster i relief. Prøveeksemplar. Sign. Orrefors -59. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 11.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser.
Moderne kunst og design, 23. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag