1843/​985

Orrefors

Lille glasvase med grønt underfang, yderside med snoet riflet mønster i relief. Prøveeksemplar. Sign. Orrefors -59. Udført hos Orrefors, Sverige. H. 11.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser.

Moderne kunst og design, 23. oktober 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK