2425/307
Et par kinesiske kander samt et par skåle af porcelæn, dekorerede i jernrød glasur, kanderne med blomster i emaljefarver. 19.-20. årh. Kander H. 14. Skåle H. 7. Diam. 19. (4)
Skåle med mindre brændingsrevner langs kanterne, den ene med brændingsrevne under bunden. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. juni 2024
Vurdering
Hammerslag