2444/​128

To kinesiske hatstands af porcelæn, dekorerede i hhv. underglasur blå med opstilling og farver med blomstrende grene. Den enen stemplet. Monterede som bordlamper. 19.-20. årh. H. ekskl. montering 29,5 og 28.5. (2)

En hatstand med revne og afslag ved gennembrydning, samt et mindre afslag ved Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

I Aarhus
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?