1722/810
Afrikansk cerimonel figur af patineret udskåret træ, dekoreret med prydelse i form af fjer, perler og stofbeklædning. 20. årh. H. 57.
Ridser, mærker, afslag og revner.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag