2433/​176

Russisk højtidsikon, centralt med Jesu Kristi nedstigning til dødsriget, omkranset af 12 ortodokse højtidsmotiver. Tempera på træpanel. 18. årh. 49×42 cm.

Minimale afskalninger samt mindre retoucheringer og flere krakeleringer.

I Lyngby
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?