2048/1145
Jadesmykkesæt af 14 kt. guld bestående af ring og et par øreclips hver prydet med udskåret jade. Øreclips front ca. 13,5×17,8 mm. Ring front ca. 15×18 mm. Str. 60. (3)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 25. november 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud