2040/629
Helge Ernst (f. København 1916, d. Grevinge 1991)
Selvportræt. Sign. H.E. Olie på lærred. 93×47.
Lap på bagsiden for gammel reparation. Flere krakeleringer.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag