1820/103
Dansk maler, 19 årh.
To herrer i samtale med en pige ved Peter Lieps Hus. Usigneret. Olie på lærred. 61×74.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer. Enkelt lille retouchering.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag