1419/194
Engelsk skrivebord af mahogni, plade med grønt gyldentrykt læder samt 'ladder back' armstol. 19. årh/20. årh. Bord H. 80. L. 187. B. 79. (2)
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 5. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
15 bud