895/​299

Svensk bord med plade af Ölandssten, underdel af senere bemalet egetræ, font med skuffe, firsidede balusterformede ben hvor imellem sprosser. 19. årh.s midte og senere. H. 76. L. 128. B. 62.

Brugsslitage.

Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag