1917/​1530

Tysk terrin af fajance, dekoreret med strøblomster i mangan og grønt, buklet form med lågknop i form af liggende barn, på fire volutte ben. 18. årh. H. 28 cm. L. 37 cm.

Glasurafslag. Terrin med revner og reparationer. Et ben limet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK