2142/60
Bertel Thorvaldsen (, efter)
“Ganymedes og ørnen”. Figurgruppe af bisquit. Kgl. P. Stemplet eneret. 19. årh.s slutning. L. 26.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud